Szkolne Koło Caritas Adopcja

Szanowni Państwo,

W minionym roku, z okazji 5 urodzin naszego Koła, włączyliśmy się w adopcję misyjną.

Wolontariusze SKC oraz wielu innych uczniów z naszej szkoły, co miesiąc wpłacało pieniądze na ten cel. Wielu z Państwa pyta o adopcję i chce nadal wpłacać raz w miesiącu minimum 1 zł na ten cel.

Dobro, to przecząca prawom matematyki rzeczywistość – mnoży się je, kiedy się nim dzieli 🙂

Chcemy rozszerzyć naszą adopcję – poza wsparciem sierot z Zambii, chcemy –zaadoptować– rodzinę/samotną osobę, której raz na tydzień przygotujemy najpotrzebniejsze produkty żywnościowe (cena takich zakupów, to ok 60 zł na tydzień). Nasi wolontariusze REALNIE przygotują torbę z zakupami (otrzymają na to środki, zrobią zakupy, przygotują krótki liścik) którą odwieziemy. Rozpoczęliśmy współpracę z –Pomoc dla baraków–. Zakupami wsparlibyśmy rodzinę/samotną osobę mieszkająca niedaleko nas. Często ubóstwo tych ludzi nie wynika z winy ich samych, a pomoc żywnościowa jest najbezpieczniejszą formą pomocy, która do nich dotrze.

ZAPRASZAM do kontaktu – przez e-dziennik, mail: ktorganista@gmail.com, FB: skcstrzeszyn osoby, które chciałyby włączyć się w taką formę pomocy i zadeklarują konkretną kwotę, którą wpłacą raz w miesiącu.
Oszacujemy, czy podołamy temu zaangażowaniu.

NB
Jak w ubiegłym roku, tak i teraz bardzo proszę, by dzieci, które włączą się w akcję i będą wpłacały 1 zł OFIAROWAŁY ten pieniądz od siebie. Niech będzie rezygnacją w danym dniu z jakiegoś zakupu np. w automacie. To bardzo mała kwota ale dobrze, gdyby dziecko odczuło ten mały brak.

Plakat i powyższa treść zaproszenia znajduje się na naszej stronie: www. skcstrzeszyn.blogspot.com, a także na Facebooku: /skcstrzeszyn BARDZO PROSZĘ o udostępnianie. Ogłoszenia na e-dzienniku nie zawsze docierają do wszystkich Państwa, co często sygnalizujecie np. przy okazji Słodkich przerw.

Pieniądze, jak w ubiegłym roku, można przynosić do mnie lub zostawiać w skarbonie w sekretariacie na parterze.

Krzysztof Tomiak
opiekun SKC