Szkolny Budżet Obywatelski

W dniu 13 stycznia “Szkolny Klub Młodego Obywatela” odbył kolejne z zaplanowanych szkoleń dotyczące zasad szkolnego budżetu obywatelskiego. Poprowadziła je pani Nina Woderska. Tegoroczna edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest elementem projektu „DziałaMY” współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Głównym celem szkolenia było przygotować uczestników SKMO do poprawnego zbudowania opracowania swojego pomysłu począwszy od procedury zamieszczania na określonej stronie internetowej po racjonalne wyliczenie kosztów swojego pomysłu. Nasza szkolna grupa będzie się starała by do końca marca przedstawić swoje pomysły i przygotować się do przedstawienie ich w szkole i w najbliższym otoczeniu.

Mamy nadzieję, że uczniom klasy 8d przyjdą do głowy fantastyczne pomysły, które staną do głosowania a w efekcie końcowym, któryś z nich zgarnie 1000 zł na jego realizację.

Mam nadzieję, że nasza szkoła wzbogaci się o rozwiązanie zaprojektowane przez uczniów a które będzie służyć całej naszej społeczności.

Maria Niżyńska