Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia SKMO gościł Babcie i Dziadków młodszych uczniów naszej szkoły. Oprócz przygotowanych niespodzianek oraz licznych zadań i zajęć specjalnie przygotowanych dla tych niezwykłych Gości czekała Ich jeszcze jedno szczególne zadanie. To zadanie było również szczególne dla uczniów klasy 8D i 8E.

W tym dniu członkowie szkolnego Klubu Młodego Obywatela jak i wspierający ich gościnnie koledzy i koleżanki z równoległej klasy 8E zamienili się w dziennikarzy. Ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z zaproszoną ”Babcią i Dziadkiem”.

To wyzwanie przyniosło wiele radości naszym Gościa ale też bardzo dużo emocji Dziennikarzom Debiutantom. Poniżej zamieszczamy zestaw pytań, które zostały zadane wszystkim zaproszonym.

Pytania z wywiadu

1. Jakie było Pani/Pana największe marzenie z czasów dzieciństwa?
  2. Jaka była Pani/Pana najbardziej ulubiona zabawa w czasach szkoły podstawowej ?
  3. Jaki był Pana/Pani ulubiony przedmiot w szkole i dlaczego?
  4. Czy dużo czasu spędzał/ła Pan/Pani w domu ucząc się?
  5. Czy lubił/ła czytać Pan/Pani lektury?
  6. Jakie jest Pana/Pani ulubione wspomnienie ze szkoły?
  7. Patrząc na życie swojego wnuczka/wnuczki czego Pan/Pani im zazdrości ?
  8. Co by Pan/Pani chciał/ła  wziąć z dzisiejszego świata do swojego dzieciństwa?
  9. Gdyby mógłby Pan dać wnukowi/wnuczce swoją życiową mądrość na początku jego życia a ono by to rozumiało i stosowało, to co by to było?
  10. Co Pani/Pana zdaniem jest najważniejsze by młodzi ludzie czuli się szczęśliwie ?

Z dużą niecierpliwością czekamy na opracowania wywiadów, które zostaną zamieszczone na naszej stronie jak i wywieszone na terenie naszej szkoły. Niezwykłe historie marzeń, wspomnień i przemyśleń niech staną się źródłem niezwykłej wiedzy i doświadczenia życiowego, które noszą w sobie nasze „Babcie i Dziadkowie”.

Poniżej zamieszczamy dwa wywiady, które otrzymałam jeszcze przed feriami opracowane przez Hanie Konopkę z 8D oraz Kubę Banaszaka 8E

Maria Niżyńska