Sukcesy, o których warto mówić!

Październik przebiegał pod hasłem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych ogłoszonych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tych zmaganiach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oferta konkursowa była bardzo bogata. W szkole przeprowadzono wojewódzkie konkursy przedmiotowe z: biologii, chemii, geografii, historii, matematyki, języka polskiego, angielskiego, hiszpańskiego i wychowania fizycznego.

Zmagania konkursowe zaczęliśmy 23.10.br. Rozpoczęli uczniowie uzdolnieni sportowo. W tym roku po raz pierwszy odbył się Wojewódzki Konkurs Wychowania Fizycznego. Zakończyliśmy  9.11. br. Wojewódzkim Konkursem Języka Hiszpańskiego.

Ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne tegoroczne konkursy przedmiotowe przebiegały w innej formule niż w latach poprzednich. Odbywały się online. Uczestnicy po otrzymaniu loginu i hasła łączyli się z komisjami w dniu konkursu. Na etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych. Tylko część praktyczna WKWF odbywała się na sali gimnastycznej.

Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów będzie reprezentowała naszą społeczność w kolejnym etapie konkursu – na stopniu rejonowym.

Oto nazwiska uczniów, którzy będą naszymi przedstawicielami:

• Wojewódzki Konkurs Wychowania Fizycznego
    • Jan Piątek 7b
  • Wojewódzki Konkurs Biologiczny
    • Maria Prałat 8c
    • Michalina Radek 7e
    • Szymon Badyra 8b
    • Ignacy Podlaszewski 8a
  • Wojewódzki Konkurs Matematyczny
    • Natalia Bartkowiak 7f
    • Ignacy Podlaszewski 8a
    • Szymon Badyra 8b
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
    • Franciszek Stępniak 7a
  • Wojewódzki Konkurs Języka Hiszpańskiego
    • Piotr Tokarz 7c

Gratulujemy naszym uczniom! Rozpoczynacie okres ciężkiej i wytężonej pracy. Następny etap konkursu stawia przed Wami większe wymagania. Przy ogromnym wsparciu i pomocy nauczycieli na pewno sięgniecie po kolejne laury. Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy – te duże i małe!