2022 wrzesień – klasy I

We wrześniu w naszej świetlicy powitaliśmy dzieci z klas pierwszych, dla których świetlica była dotąd miejscem nieznanym, a także po wakacjach wróciły do nas dzieci z klas drugich.

Na początku miesiąca omawialiśmy zasady obowiązujące w świetlicy oraz poznawaliśmy różne formy spędzania czasu przed i po lekcjach. Organizowaliśmy zabawy towarzyskie i integracyjne sprzyjające lepszemu poznaniu się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Wykonywaliśmy wiele prac plastycznych, które ozdobiły nasze tablice ścienne. Lepiliśmy koty z plasteliny do wcześniej czytanego opowiadania. Wyciszaliśmy się przy czytaniu książek tj.: „Bajki o misiach z czterech stron świata” „Koszmarny Karolek”, „ Szary Domek”, oraz słuchając nagrań dźwięków przyrody i muzyki relaksacyjnej.

Podczas zajęć żegnaliśmy wakacje dzieląc się najpiękniejszymi wspomnieniami i przeżyciami, a także wykonywaliśmy prace plastyczne o wakacyjnej tematyce.

Podczas zajęć świetlicowych rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze, poznawaliśmy zasady ruchu drogowego, oraz dowiedzieliśmy się jak zachować się w sytuacjach zagrożenia i niebezpiecznych.

W drugiej połowie miesiąca rozmawialiśmy o nadchodzącej jesieni, jej oznakach i darach, zmieniającej się przyrodzie i jesiennych zwyczajach zwierząt, a także powstało wiele prac plastycznych o jesiennej tematyce: : „jeże”, „grzyby”, „jesienne pejzaże”.

Świętowaliśmy „Dzień Kropki” szukając kropek w naszym otoczeniu oraz wykonaliśmy prace malarską z kropką w roli głównej –jesienne drzewa.

Włączając się do akcji „Sprzątanie Świata” poruszyliśmy tematykę dbania o naszą planetę i prawidłowej segregacji odpadów oraz wykonaliśmy pracę plastyczną.

We wrześniu pogoda nie była dla nas łaskawa, ale mimo wszystko staraliśmy się wychodzić na dwór aby bawić się na placu zabaw łapać ostatnie promienie słońca.

30 września 2022r. świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”. Dla chłopców przygotowaliśmy ciekawe zabawy, podczas których mogli sprawdzić swoją odwagę, spryt i wiedzę oraz złożyliśmy im życzenia i poczęstowaliśmy cukierkami. Wykonaliśmy pracę plastyczno -techniczną „Papierowe krawaty” oraz „Sztuczne wąsy”. Dzień zakończyliśmy projekcja filmową. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego miesiąca w świetlicy.