O Tygodniu Edukacji Globalnej raz jeszcze

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej (14. – 20.11.) nasi uczniowie mogli wziąć udział w szeregu spotkań oraz wyzwań. Na klasy czekało spotkanie z Europe Direct oraz udział w warsztatach o ptakach drapieżnychpodczas których wykazali się dużą wiedzą oraz zainteresowaniem. W każdej sali można było spotkać hasło tegorocznego TEG „Solidarnie ponad granicami”, a to wszystko za sprawą zajęć, podczas których uczniowie przygotowywali swoje koszulki. Dzięki tej akcji potwierdziliśmy, że jesteśmy jednym zespołem, dla którego liczą się te same wartości.

Klasy I – III wspólnym wysiłkiem tworzyły mapy świata i Europy oraz odkrywały ciekawostki o poszczególnych kontynentach.

Duże emocje wzbudziła rywalizacja w stworzonej przez Polską Akcję Humanitarną wielkoformatowej grze planszowej pt. Wodne wyzwania. Osoby uczestniczące dowiedziały się o przyczynach braku dostępu do wody na świecie oraz działaniach jakie można podjąć, aby urzeczywistnić dostęp do wodny pitnej. Uczestnicy, poprzez wcielenie się w rodzinę z globalnego Południa, na własnej skórze przekonali się, że trudności w dostępie do wody wpływają bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka.

Przy współpracy z PAH klasy: 7c, 8a, 8b, 8c, 8d, 8h miały możliwość spotkać rówieśników z różnych regionów Polski i sprawdzić się w zgrywalizowanym spotkaniu online pt. „Wyzwanie dla świata. Na drużyny czekało wiele różnorodnych zadań, a wszystko to pod dużą presją czasu. Uczestnicy mieli za zadanie m.in. stworzyć napis z ciał, rozwiązać przygotowane rebusy i zagadki, a także wykonać telefon do organizatorów, by podać rozszyfrowane hasło. Szczególne gratulacje należą się:

klasie 8c – za zajęcie I miejsca

klasie 7c- za zajęcie II miejsca

W piątek, na zakończenie Tygodnia Edukacji Globalnej, na dużych przerwach wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić się w przygotowanych mini quizach przyrodniczych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do galerii

Wyszukaj

tekst alternatywny

Zakątek SK Caritas

tekst alternatywny

e-Świetlica

tekst alternatywny

e-WF

tekst alternatywny

Szkoła uczestniczy w programie:

Skip to content