Od wielu lat współpracujemy z poznańskim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. W ramach tej współpracy w 2009 roku nieistniejące już Gimnazjum nr 65 otrzymało zaszczytne imię Orląt Lwowskich, co zaowocowało wieloma wspólnymi uroczystościami i inicjatywami. Jedna z nich to akcja charytatywna „Serce dla Lwowa”, której celem jest pomoc naszym rodakom za wschodnią granicą, głównie na kresach południowo-wschodnich. Wśród wolontariuszy znalazło się wielu uczniów naszych szkół- G65 i SP1 ,…
Wolontariat kryzysowy 2.0
Reaktywujemy działania naszego wolontariatu kryzysowego przy SKCStrzeszyn. Poszukujemy osób, które zechciałyby dołączyć do grupy kierowców lub przygotowujących zakupy lub pomagających w wyprowadzaniu psów, czy pomagających w załatwieniu spraw urzędowych osobom starszym, samotnym, chorym z naszego osiedla.
Spotkanie z misjonarzem o. Krzysztofem Koślikiem OMI
Od 5 lat jako SKC i szkoła współpracujemy z o. Krzysztofem Koślikiem OMI, który pracuje na Madagaskarze. Wspieramy materialnie szkołę w jego parafii. Co kilka lat o. Krzysztof odwiedza naszą szkołę – w tym roku zdecydowaliśmy się na spotkanie online.
Kremówki papieskie
W minioną niedzielę 25 wolontariuszy SKC brało udział w ogólnopolskiej akcji „Kremówka papieska”. Ze sprzedaży kremówek udało się zebrać 1 950 zł.
Poradnik dla Rodziców
Prezentujemy pakiet powitalny dla wszystkich uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.
Konsultacje z Rodzicami
Szanowni Państwo,zapisy na konsultacje Rodziców z Nauczycielami odbywają się poprzez formularz (wymagane jest zalogowanie na koncie ucznia, którego konsultacje mają dotyczyć) do piątku 2.10.2020 do godziny 23:59. Konsultacje odbędą się: klasy 0-III w poniedziałek 17:00-19:00. Dokładna godzina zostanie przekazana przez nauczyciela indywidualnie klasy IV-VIII we wtorek 17:00-19:00. Dokładna godzina zostanie przekazana przez nauczyciela indywidualnie. Link do formularza Formularz można wypełnić także tutaj:
Zielona ściana w naszej szkole
Gdzie ją można podziwiać? Na korytarzu II piętra, przy wejściu do biblioteki, od strony sali 216
Sezon turystyki przyrodniczej w SP1 otwarty!
Jedna z uczestniczek tak zrelacjonowała rodzicom wyprawę: „Było epicko!” Czy coś trzeba jeszcze dodać?
Charytatywny recykling
Kontynuujemy nasz udział w projekcie „Zbieram TO w szkole” Zebrane rzeczy zostaną poddane recyklingowi, a zarobione pieniądze przekazane na pomoc dzieciom z ubogich regionów świata – głównie Afryki. Zbieramy: telefony, smartfony baterie (każdej wielkości – również baterie z laptopów itp) zegarki srebrny i złoty złom zgniecione puszki aluminiowe monety (STARE oraz współczesne z różnych krajów świata) Pojemniki na zbierane rzeczy znajdują się przy portierni od ul Hezjoda i boiska. ***Baterie…




