2023 – styczeń

Na początku Nowego Roku dzieliliśmy się wspomnieniami i przeżyciami związanymi ze świętowaniem Świąt Bożego Narodzenia oraz wieczorem sylwestrowym. Mówiliśmy o naszych postanowieniach i planach na najbliższy rok.  Wykonaliśmy prace plastyczną przedstawiająca fajerwerki. Rozmawialiśmy na temat upływającego czasu, dzieci pochwaliły się znajomością kalendarza (pory roku, miesiące, dni tygodnia, popularne święta).

W kolejnym tygodniu poruszaliśmy tematykę sportów zimowych i bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Poznaliśmy różne dyscypliny zimowe oraz przedstawiliśmy propozycje bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu. Omówiliśmy także niebezpieczne sytuacje, które mogą wydarzyć się w trakcie zabaw na dworze i sposoby udzielania pierwszej pomocy. Wykonaliśmy prace plastyczne związane ze sportami zimowymi: „narciarz”, „kolorowe łyżwy”.

Wykonaliśmy także glinianą biżuterie w ramach projektu edukacyjnego „Zrób to sam”.

Kolejny tydzień upłynął nam pod hasłem „Dzień Kubusia Puchatka”. Mówiliśmy o historii powstaniu książki oraz przedstawiliśmy pokrótce sylwetkę autora. Na koniec rozwiązywaliśmy quiz – sprawdzenie wiedzy na temat znajomości książki i jej ekranizacji. Uczniowie wykonali  pracę techniczną – „Kubuś Puchatek w szklanej kuli z wodą”. Odbyła się projekcja filmu o procesie powstawania miodu i omówiliśmy jego  właściwości prozdrowotne. Wykonaliśmy metodą origami misie – pacynki. Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy piękne laurki, kwiatki oraz kubistyczne portrety tych bliskich naszym sercom osób.

Braliśmy udział w zajęciach tanecznych na sali gimnastycznej, uczyliśmy się choreografii popularnej piosenki „Dance with my hands”. Raz w tygodniu odbywały się zajęcia sportowe – gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej: zabawa w „kółko i krzyżyk”, „wyścigi rzędów”, „papier, kamień, nożyce”. Uczestniczyliśmy także w przerwie tanecznej.

W ostatnim  tygodniu omówiliśmy tradycje karnawałowe w różnych częściach świata oraz wykonaliśmy liczne rekwizyty do naszych karnawałowych stylizacji m.in. kolorowe maski.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.