klasy I

Powrót do szkoły po długiej przerwie rozpoczęliśmy od podsumowania okresu świątecznego dzieląc się swoimi wspomnienia oraz wrażeniami z nauczania zdalnego. Atmosfera za oknem zainspirowała nas do rozmów o powstawaniu śniegu, śnieżynkach oraz innych zimowych zjawiskach atmosferycznych. Swoje spostrzeżenia przedstawiliśmy na czarnych kartkach malując białą farbą ciekawe prace plastyczne.

Czas zimy to również nowe oblicze sportu. Typowo zimowe dyscypliny sportowe sprawdzaliśmy w trakcie mini olimpiady. Używając tektury pokonywaliśmy tor przeszkód na podwójnych nartach, odgrywaliśmy układy olimpijczyków łyżwiarstwa figurowego w łyżwach wykonanych z papieru i taśmy klejącej. W ramach aktywizacji zagraliśmy w Scavenger Hunt szukając elementów układanek w świetlicy, rozwiązywaliśmy zagadki tematyczne oraz graliśmy w kalambury. Przyjrzeliśmy się bliżej Zimowym Igrzyskom Olimpijskim, poznaliśmy dyscypliny, które wchodzą w ich zakres oraz wykonaliśmy zadania z aplikacji internetowych. Czas ferii to nie tylko dobra zabawa, ale także nowe zagrożenia związane z obecnością śniegu i lodu, dlatego w ramach projektu „Pomysłowy rok” skupiliśmy się na zasadach bezpiecznej zabawy zimą, zasad obowiązujących podczas zjazdów sankami czy nartach oraz ogólnych zasadach pierwszej pomocy. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę w zakresie wzywania pomocy oraz numerów alarmowych.

W ramach projektu „W świecie ważnych słów” poznaliśmy zagadnienie „PRZYGODA”. Wybraliśmy się w podróż na daleki biegun, gdzie poznaliśmy kulturę Inuitów oraz wybudowaliśmy igloo. Przyglądaliśmy się zwierzętom żyjącym w tym rejonie i tworzyliśmy potencjalne scenariusze niezwykłych przygód, które mogłyby nas spotkać podczas wizyty wśród śnieżnych krain. Projekt „Edukacja filmowa w świetlicy” zakładał przyjrzenie się pingwinom i ich najpopularniejszym przedstawicielom, czyli „Pingwinom z Madagaskaru”. Po skończonym seansie dyskutowaliśmy o wrażeniach oraz stworzyliśmy pracę plastyczną z bohaterami filmu.

Z racji, że święto ukochanych dziadków i babć przypada na okres ferii, zdecydowaliśmy się na wcześniejsze upominki. W trakcie zajęć poświęconym tym ważnym osobom przyglądaliśmy się ich roli w naszym życiu, zadaniom, przed którymi zostają postawieni oraz ile zyskujemy mając z nimi bliski kontakt. Dodatkowo stworzyliśmy laurki, w których zapisaliśmy serdeczne życzenia skierowane dla babci i dziadka.

W trakcie ferii, życzymy wszystkim dzieciom i rodzicom dużo odpoczynku, fantastycznych przygód, bezpiecznej zabawy i pięknego, białego śniegu. Do zobaczenia po feriach!