klasy II i III

Pierwsze dni września upłynęły nam na integracji grupy świetlicowej. Poznaliśmy swoje imiona, zainteresowania i zasady wspólnego, bezpiecznego przebywania w świetlicy. Przypomnieliśmy sobie jak funkcjonować w szkole w okresie pandemii.

Wrzesień to miesiąc, kiedy żegnamy wakacje i dużo czasu spędzamy w drodze do szkoły i do domu. Dlatego też w ramach tematów „Ostrożności nigdy dość” przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  Wiemy jak ważne jest rozpoznawanie znaków drogowych, przechodzenie przez pasy, noszenie odblasków i zwracanie uwagi na sygnalizację świetlną.

„Proszę , przepraszam, dziękuję” to temat kolejnych wrześniowych zajęć w świetlicy. Przypomnieliśmy sobie piękne słowa w języku polskim, które są kluczem otwierającym drzwi do dobrych relacji międzyludzkich. Wiersz Jana Brzechwy „Kwoka” rozpoczął pogadankę o dobrych i złych manierach. Powstał też wspólny plakat o zasadach dobrego wychowania i kulturalnego wypowiadania się.

23 września powitaliśmy Panią Jesień. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie: w lasach, w sadach, na polach. Obchodziliśmy też Europejski Dzień Ptaków. Poznaliśmy ciekawostki dotyczące różnych gatunków ptaków oraz ich zwyczaje.

Wykonaliśmy jesienne prace: słoiki z przetworami, ptaki z origami, liście tańczące na wietrze, korale z jarzębiny, jesienne drzewo. W świetlicy powstał telewizor z jesienną prognozą pogody.

Wrzesień w świetlicy zakończyliśmy Dniem Chłopca. Została zorganizowana gra planszowa „30’stka”. Braliśmy udział w zagadkach, quizach, grach sportowych. Składaliśmy życzenia i wykonaliśmy laurki dla naszych kolegów. Każdy z chłopców otrzymał medal z okazji ich święta.

Podczas zabaw swobodnych budowaliśmy konstrukcje z klocków. Powstawały skomplikowane budowle- tunele, wiadukty, wieże i roboty. Wszystko według własnego projektu.

Czas w świetlicy to też czas „Wyciszajek-Poczytajek”. Wychowawczynie czytały nam interesujące książki: „Tajemnice szkoły”, „Tajemnice pociągu”, „Tajemnice złota” z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, Martina Widmarka i Heleny Willis; „Dzieci z Bullerbyn”, Astrid Lindgren; „Wakacje Mikołajka” Rene Gościnnego. Rozpoczęliśmy również cykl bajek z morałem: „Czerwony Kapturek” oraz „Trzy Świnki”.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Nauczyciele Świetlicy Szkolnej klas II i III