klasy II i III

Grudzień upłynął nam w magicznej atmosferze. Już w pierwszym tygodniu ozdobiliśmy salę świetlicową i ubraliśmy choinkę, a 6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Z tej okazji śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki oraz recytowaliśmy wiersze.

Czytaliśmy także „Legendę o Mikołaju” M. Szewczyka, „Prezent dla Świętego Mikołaja” D. Wooda, „10 minutowe bajki na święta” B. Supeł. Rozmawialiśmy również o naszych wymarzonych prezentach, które chcielibyśmy dostać w tym roku.

Wykonaliśmy prace plastyczne, które ozdobiły nasze gazetki świetlicowe: portrety i listy do Mikołaja, kolorowe choinki i adwentowe latarenki. Do bajki H.Ch. Andersena stworzyliśmy piękne, barwne ilustracje.

Rozmawialiśmy również o wolontariacie, o tym jak ważne jest pomaganie innym. Czytaliśmy „Opowieść wigilijną” na podstawie utworu K. Dickensa.

Życzymy wszystkim wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń z okazji nadchodzącego Nowego Roku.

Nauczyciele Świetlicy Szkolnej klas II i III