klasy II i III

Po udanych i ciepłych wakacjach rozpoczynamy znów swoją przygodę ze świetlicą. Już w pierwszym tygodniu spotkaliśmy się wszyscy, by powspominać wakacje i porozmawiać o bezpieczeństwie w szkole. Poznaliśmy zasady panujące w świetlicy i w szkole. Ten rok jest inny od poprzednich lat, gdyż musimy zachować szczególną ostrożność , nosić maseczki i często myć ręce.

W świetlicy poznaliśmy kolegów z różnych klas i nawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Już w drugim tygodniu nauczycielki świetlicy przedstawiły nam zasady bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły. Z Paniami opowiadaliśmy o drodze, która pokonujemy codziennie do szkoły i przypomnieliśmy sobie najważniejsze znaki drogowe. Przechodzenie przez pasy też jest nam dobrze znane.

W kolejnym tygodniu wróciliśmy wspomnieniami do wakacji. Każdy z nas miał możliwość opowiedzenia o swoich wakacyjnych przygodach.  W ramach pracy plastycznej zrobiliśmy cudowne krajobrazy morskie.

W tym miesiącu poznaliśmy „Internetowe ABC”- czyli jak bezpiecznie możemy korzystać z Internetu. Dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia niesie za sobą nierozważne korzystanie z nieznanych nam stron internetowych. Najlepszą atrakcja było poznanie stron, gdzie możemy się uczyć i bawić równocześnie. Nasza praca plastyczna wyszła cudownie- zrobiliśmy swoje własne komputery.

23 września przywitała nas Pani Jesień, zapukała do naszych okien w szkole i w domu. Dni nagle zrobiły się pochmurne i deszczowe, a słoneczko uciekło za chmurki. Dowiedzieliśmy się co to jest równonoc i dlaczego liście zmieniają kolor i w dodatku spadają z drzew. To były bardzo ciekawe zajęcia. Wraz z nauczycielkami zrobiliśmy kolorowe drzewa jesienne.

W środę 30 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. Dzień był pełen zabaw, radości i śmiechu.  Panie zorganizowały gry planszowe, konkursy uwieńczone dyplomami i nagrodami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Nauczyciele świetlicy szkolnej klas 2 i 3