klasy II i III

Zajęcia październikowe rozpoczęliśmy od poznania nazw drzew. Potrafimy już do każdego drzewa dopasować jego liście i owoce. Razem z Paniami wspólnie zrobiliśmy ogromne jesienne drzewka. Malowaliśmy farbami, wyklejaliśmy liście, robiliśmy stempelki z dłoni. Chociaż całe rączki mieliśmy pobrudzone farbą,  zabawa była znakomita.

Drugi tydzień października był wyjątkowy. Nasze nauczycielki i pracownicy szkoły obchodzili swoje święto – Dzień Nauczyciela. Już od początku tygodnia robiliśmy dla nich kartki i laurki.

Czasem zdarza się nam narzekać na nudę. Pani wyjaśniła nam czym ona jest i jak ją pokonać. Teraz rozpoczniemy walkę z nudą!

Trzeci tydzień października zabrał nas w magiczny świat sadów. Kolorowe jabłuszka, śliwki i gruszki zdobią nasze piękne polskie drzewka. Dowiedzieliśmy się jak zrobić pyszne przetwory na zimę – dżem na świeży chleb, kompot do niedzielnego obiadu. W ramach pracy plastycznej zrobiliśmy własne drzewka owocowe i słoiki z konfiturami.

Poznaliśmy w tym czasie także nowe przysłowie – „podcinać komuś skrzydła”. Zrobiliśmy własne kartki z definicjami i pracę plastyczną.

W ostatnim tygodniu przypominaliśmy sobie różne gatunki ptaków. Dowiedzieliśmy się gdzie żyją i skąd pochodzą. Rysowaliśmy piękne kolorowe ptaki i ich naturalne środowiska.

To był wspaniały miesiąc. Przygotowania jesienne już za nami. Teraz w wolnym czasie budujemy, tworzymy duże i skomplikowane budowle, gramy w gry i rysujemy.