2020 – grudzień

Grudzień rozpoczęliśmy od odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia, używając przygotowanego przez nauczycieli świetlicowego kalendarza adwentowego. Każdego dnia, uczniowie dostawali zadanie, które musieli wykonać na prośbę Świętego Mikołaja. Zadania wiązały się z licznymi pracami plastycznymi dotyczącymi tematyki świątecznej. W weekendy zadania koncentrowały się na wykonaniu dobrych uczynków. Grudzień jako magiczny, świąteczny czas, zamienił naszą świetlicę w bardzo wyjątkowe miejsce za sprawą przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów licznych dekoracji. Ubraliśmy wspólnie choinkę, wykonaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi dla seniorów, w pracach plastycznych powstało dużo symboli świątecznych takich jak gwiazdy Betlejemskie, prezenty czy bombki. Rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych oraz podzieliliśmy się zwyczajami panującymi w naszych domach oraz tym, jak pomagamy w przygotowaniach swoim rodzicom. Świetlica zaangażowała się w Ogólnopolską akcję “Wymiana pocztówkowa”. Rozpoczęliśmy współpracę z różnymi szkołami z całej Polski, ponieważ celem niniejszej akcji jest nawiązanie kontaktu z uczniami z różnych placówek oświatowych oraz poznawaniu innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców. Nasza świetlica wysłała 20 kartek pocztowych do różnych szkół w Polsce.

W grudniu rozmawialiśmy również o tym jak zmienia się pogoda zimą. Powstały prace plastyczne, nawiązujące do zachodzących zmian w środowisku.