klasy II i III

Styczeń

Na początku roku w świetlicy opowiadaliśmy sobie wzajemnie o spędzonych Świętach Bożego Narodzenia oraz o minionym Sylwestrze. Wykonywaliśmy prace plastyczne, ukazujące nasze wspomnienia z przerwy świątecznej. Zrobiliśmy własne kalendarze noworoczne, które mogliśmy zawiesić w naszych pokojach.

Mówiliśmy o potrzebach zwierząt podczas zimy, zarówno tych domowych, jak i dziko żyjących. Rozmawialiśmy o sytuacjach zwierząt w schroniskach i uwrażliwialiśmy dzieci na ich problemy. Uczyliśmy się nazw poszczególnych ptaków, ich budowy, a także cech charakterystycznych dla danego gatunku. Wysłuchaliśmy nagrań z odgłosami różnych ptaków i staraliśmy się je rozpoznać.

Przygotowaliśmy prezenty dla naszych Dziadków. Robiliśmy kolorowe i ozdobne maski karnawałowe. Próbowaliśmy przywołać zimę poprzez śnieżne prace plastyczne. Dużo tańczyliśmy i ruszaliśmy się do ulubionej muzyki.

Przed feriami zdążyliśmy opowiedzieć o swoich planach na zimową przerwę wakacyjną. Omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Zwracaliśmy szczególną uwagę na aktywność na śniegu, na lodzie, na sankach, na nartach i w innych sportach zimowych.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Nauczyciele świetlicy szkolnej klas 2 i 3