klasy II i III

Miesiąc luty zaczęliśmy od pogadanek na temat minionych ferii zimowych, dzieliliśmy się wrażeniami z podróży i czasu spędzonego w trakcie przerwy wakacyjnej.

Świętowaliśmy Walentynki, zastanawialiśmy się czym jest miłość i rozmawialiśmy o naszych uczuciach i sposobach ich wyrażania. Uruchomiliśmy świetlicową pocztę walentynkową, do której wrzucaliśmy samodzielnie przygotowane kartki walentynkowe.

Czas w świetlicy umilaliśmy sobie grając w ciekawe gry planszowe i karciane. Rozpoczęliśmy świetlicowy „Turniej w grę Dobble”, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy w trakcie rozgrywek i niecierpliwie czekamy na jego rozstrzygnięcie.

Jednym z tematów w tym miesiącu były „Koty małe i duże”. Rozmawialiśmy na temat zwierząt domowych, czytaliśmy ciekawostki i opowiadania o kotach oraz wykonaliśmy wiele kreatywnych prac plastycznych z wizerunkami kotów.

W trakcie zajęć „Ptaki nasi skrzydlaci przyjaciele”  prowadziliśmy obserwacje ptaków przez lornetkę, rozmawialiśmy o tym jak można pomóc im przetrwać zimę oraz udaliśmy się do karmnika, aby zostawić pożywienie.

Zakończyliśmy czytanie książki pt.: „Pionierzy, czyli poczet niesamowicie pracowitych Polaków”. Podsumowaniem tej ciekawej książki był quiz w grupach. Uczestnicy wykazali się doskonałą pamięcią i znajomością wybitnych pionierów, a każda grupa zdobyła taką samą, maksymalną liczbę punktów.

Podczas naszych zajęć czytelniczych kontynuujemy czytanie książek: „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”, J. Bednarek  i  „Afryka Kazika”, Ł. Wierzbickiego.

Prowadziliśmy warsztaty fotograficzne, które miały za zadanie przygotować i zachęcić dzieci do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: „Jej portret, jego portret, ich portret”,  organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Nauczyciele świetlicy szkolnej klas 2 i 3