klasy II i III

Październik w świetlicy  klas 2 i 3

Październik w świetlicy rozpoczęliśmy od świętowania Świetlicowego Dnia Dobroci dla Zwierząt. Rozmawialiśmy o naszych pupilach, które mamy w domach, o tym w jaki sposób należy się nimi właściwie opiekować, jakie lubią zabawy i smakołyki. Czytaliśmy ciekawostki o zwierzętach oraz książki, w których były one głównymi bohaterami – „Interesy Pana Kota”, „Dziadek i niedźwiadek”, a także wykonywaliśmy prace plastyczne – z papieru i plasteliny.

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Dzieci przygotowywały laurki i drobne upominki dla swoich Pań, rozmawialiśmy o osobach pracujących w szkole, a także zastanawialiśmy się jakie cechy powinien mieć idealny nauczyciel.

Poruszaliśmy temat emocji i uczuć, nazywaliśmy je oraz dzieliliśmy na przyjemne i nieprzyjemne. Wspólnie szukaliśmy bezpiecznego sposobu radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

Obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Zastanawialiśmy się jaką pracę wykonuje listonosz, jaką drogę pokonuje list wrzucony do skrzynki na listy, jakie informacje muszą się na nim znaleźć aby dotarł on do adresata, a nawet zbudowaliśmy pojazdy dla listonoszy ułatwiające im pracę.

Pod koniec miesiąca wspominaliśmy tych, którzy już odeszli. Mówiliśmy o miejscach pamięci i właściwym zachowaniu na cmentarzu.

W trakcie całego miesiąca obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie, wykonywaliśmy kolorowe, jesienne prace plastyczne z wykorzystaniem liści, a także słuchaliśmy utworów o tematyce jesiennej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji
Nauczyciele świetlicy szkolnej klas 2 i 3