klasy I

Miesiąc grudzień rozpoczęliśmy od prac nad dekoracjami świątecznymi naszej sali. Wdrażaliśmy uczniów do tworzenia drobnych elementów naszych dekoracji. Tym sposobem powstały liczne ozdoby choinkowe. Ćwiczyliśmy tekst piosenki z choreografią oraz wiersze na przywitanie Mikołaja. 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów. Dzieci również nie zapomniały o Mikołaju, stworzyły dla niego laurkę i wręczyły mu ją.
W drugim tygodniu miesiąca tworzyliśmy kartki świąteczne, angażując się w akcję charytatywną Caritas.
W ostatnim tygodniu omawialiśmy tradycje bożonarodzeniowe w Polsce jak i na całym świecie. W ramach zajęć prozdrowotnych dzieci stworzyły stół wigilijny uwzględniając zasady savoir- vivre.
W grudniu poznaliśmy nowe słowa: „egoizm” oraz „obowiązki” oraz rozmawialiśmy o tym, jak realizować dobro i pomagać potrzebującym.

Nauczyciele świetlicy szkolnej dla klas pierwszych