klasy II i III

Listopad zaczęliśmy od rozmów na temat naszej Ojczyzny i Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci zmierzyły się z zadaniami i łamigłówkami dotyczącymi Polski. Chętnie wykonywały prace plastyczne poruszające różne tematy tego miesiąca.

Obchodziliśmy Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia przynosząc swoje pluszaki. Rozmawialiśmy o ulubionych misiowych bohaterach bajek animowanych. Uczniowie wykonali własnoręcznie przepiękne prace, które przyozdobiły nasze tablice w świetlicy.

Podczas zajęć poruszaliśmy tematy edukacyjne dotyczące tolerancji oraz wrażliwości na potrzeby innych. Mówiliśmy o paraolimpiadzie i dyscyplinach sportowych dla osób z niepełnosprawnością. Poznaliśmy znaczenie akceptacji drugiej osoby i uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest tak samo ważny.

Koniec listopada upłynął na wspólnych zabawach Andrzejkowych, które wzbudziły wiele emocji. Dzieci wykonywały różne wróżby m.in losowały imiona swoich sympatii, przyszłe zawody oraz przepowiadały przyszłość z kolorów i cyfr.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Nauczyciele świetlicy szkolnej klas 2 i 3