Szkolny Klub Młodego Obywatela

W ramach projektu stworzony został w naszej szkole „Szkolny Kluby Młodego Obywatela”, w ramach którego, zostanie zrealizowany program edukacyjny kształtujący młodzież odpowiedzialną obywatelsko i społecznie, uważną na otoczenie, respektującą prawa innych i chętnie angażującą się w wolontariat.

Zaplanowano cztery warsztaty tematyczne dla uczniów i uczennic w każdej ze szkół biorących udział w projekcie.

W ramach projektu młodzież uczestniczyć będzie w cyklu warsztatów przybliżających tematykę społeczno-obywatelską.

W naszej szkole realizowane zostaną 4 warsztaty w następującej tematyce:

• warsztaty przygotowujące do tworzenia własnych projektów obywatelskich i społecznych
  • warsztaty przygotowujące do zorganizowania szkolnego budżetu obywatelskiego
  • warsztaty na temat starości z wykorzystaniem kombinezonu starości
  • warsztaty na temat niepełnosprawności z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego

W skład naszego klubu wchodzą uczniowie klasy 8D oraz uczniowie klas 5

Nasz pierwszy warsztat dotyczył próby zrozumienia jak czuje się i jak widzi świat osoba starsza mająca ograniczenia wynikające z wieku i chorób.

Maria Niżyńska
opiekun koła

P.S.

Informacje o projekcie można znaleźć na:

• profilu Facebook Stowarzyszenia Metropolia Poznań i poprzez jego stronę internetową (www.metropoliapoznan.pl);
  • promowanie projektu na profilu na Facebooku Stowarzyszenia CREO i poprzez jej stronę internetową (www.centrumcreo.pl)

Nasze działania: