klasy II-III

Po powrocie z ferii zimowych zajęcia rozpoczęliśmy od rozmów od naszych dziadkach. Każdy z nas miał szansę opowiedzieć o wyjątkowości swojej babci i dziadka. W ramach prezentu wykonaliśmy ich portrety i zrobiliśmy dla nich kolorowe laurki.

W ostatnim tygodniu stycznia poznaliśmy ciekawe wyrażenia: „Jak grom z jasnego nieba”, „Boki zrywać”, „Mieć długi język”, „Złota rączka”, „Znać się jak łyse konie”. Pani wytłumaczyła nam co one oznaczają i w jakich sytuacjach ich używamy. Wykonaliśmy prace plastyczne, które były definicjami nowo poznanych przez nas zwrotów.

W pozostałe dni przypomnieliśmy sobie zwyczaje karnawałowe sprzed lat i opowiedzieliśmy o tych obecnych. Zrobiliśmy błyszczące maski karnawałowe oraz takie które przypominają swoich ulubionych bohaterów. Było fantastycznie!

Po grach i zabawach ruchowych na dworze, chętnie chwalimy się swoimi skomplikowanymi budowlami z drewnianych klocków. Panie są pod wielkim wrażeniem widząc naszą kreatywność.

Luty rozpoczęliśmy od rozmów o bezpiecznych zabawach i sportach zimowych. Przypomnieliśmy sobie zimowe dyscypliny sportowe i  wykonaliśmy tematyczne prace plastyczne. Rozmawialiśmy również o ważnej wartości jaką jest przyjaźń. Wykonaliśmy portrety naszych najlepszych przyjaciół.

W drugim tygodniu lutego wkroczyliśmy z miłością, w końcu w weekend były Walentynki! Poznaliśmy znaczenie słowa miłość i jak się okazało kochać można nawet swojego przyjaciela, nawet tego futrzanego. Okazało się, że niektóre zwierzęta łączą się w pary na całe życie. Wspólnie zrobiliśmy gazetkę świetlicową. Wykonaliśmy liczne prezenty walentynkowe.

Kolejny tydzień rozpoczął się Dniem Kota. Pani przedstawiła nam liczne ciekawostki, fakty i mity na temat kotów. Podsumowaliśmy zajęcia quizem i konkursem oraz dostaliśmy dyplomy kociego przyjaciela. Uczyliśmy się również rysować naszych ulubionych postaci bajkowych, za pomocą techniki kalkowania.

Miesiąc zakończyliśmy Dniem Dinozaura i Dniem Misia Polarnego. Pani opowiedziała nam o czasach, w których żyły dinozaury, o ich środowisku oraz rozmaitych gatunkach. Podzieliliśmy się znanymi nam ciekawostkami i wykonaliśmy wizerunek wybranego dinozaura. Podczas rozmów o misiu polarnym poznaliśmy jego budowę, środowisko w którym żyje oraz jego cechy charakterystyczne. Zrobiliśmy bardzo dużą makietę, która prezentuje Antarktydę.

Przez cały miesiąc systematycznie edukowaliśmy się poprzez rozwiązywanie ciekawych łamigłówek i quizów. Naszą myśl strategiczną ćwiczyliśmy także podczas gry w kości.

Wyszukaj

tekst alternatywny

Zakątek SK Caritas

tekst alternatywny

e-Świetlica

tekst alternatywny

e-WF

tekst alternatywny

Szkoła uczestniczy w programie:

Skip to content