klasy II i III

Grudzień

Wraz z początkiem grudnia przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Przystroiliśmy salę świetlicową pięknymi zimowo – świątecznymi ozdobami, wspólnie ubraliśmy choinkę, a na gazetkach ściennych zawisły portrety Świętego Mikołaja.

Wielką niespodziankę sprawiły nam odwiedziny Świętego Mikołaja. Dzieci przywitały Gościa śpiewając kolędy i grając na flażoletach, a Mikołaj odwdzięczył się prezentami – ciekawymi książkami, grami planszowymi i klockami. Dzieci radośnie bawiły się nowymi zabawkami i chętnie czytały otrzymane książki. Podczas zajęć mówiliśmy o tradycjach i zwyczajach świątecznych w naszych domach i  o planach sylwestrowych.

Dzieci zaangażowały się w przygotowanie kartek świątecznych dla Szkolnego Koła Caritas. W świetlicy została zorganizowana zbiórka żywności i zabawek dla Rodzin z okolic Strzeszyna, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało się zebrać sporą ilość darów, dzięki temu uszczęśliwiliśmy innych ludzi w przedświątecznym czasie.

Zbliżając się powoli do zakończenia pierwszego semestru przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej, a uczniowie wykonali ilustracje naszego regulaminu. Podsumowaliśmy także cykl zajęć oparty na książce pt.: „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Nauczyciele świetlicy szkolnej klas 2 i 3