klasy I

Styczeń w świetlicy dla klas pierwszych rozpoczęliśmy od przywitania Nowego Roku. Powstały liczne prace plastyczne oraz w ramach zajęć prozdrowotnych rozmawialiśmy na temat wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych jako postanowienia noworoczne. Utrwaliliśmy również pojęcia związane z upływem czasu.

W drugim tygodniu rozmawialiśmy o trudnej sytuacji zwierząt w czasie zimy oraz zastanowiliśmy się nad tym, jak możemy pomóc im ją przetrwać. Poznaliśmy różne gatunki ptaków zimujących w Polsce.

W kolejnym tygodniu omówiliśmy tradycje karnawałowe w różnych częściach świata oraz wykonaliśmy liczne rekwizyty do naszych karnawałowych stylizacji. Powstały kolorowe maski oraz kapelusze.

W ostatnim tygodniu pracowaliśmy nad prezentami na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przygotowaliśmy laurki oraz wełniane serduszka. Poruszyliśmy temat bezpieczeństwa w czasie ferii, graliśmy w kalambury, rysowaliśmy kredą zimowe krajobrazy oraz malowaliśmy farbami plakaty z wizerunkiem bałwana.

W związku z obchodzonym 18 stycznia Dniem Kubusia Puchatka świetlica zorganizowała konkurs plastyczny „Święto Kubusia Puchatka”. Powstały piękne prace wykonane różnymi technikami, które zostały umieszczone na szkolnej wystawie. Wykonawcy nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami.

W ramach projektu „W świecie nowych słów”, uczniowie zapoznali się z pojęciami: przełom, rozrywka oraz życzliwość.

Nauczyciele świetlicy szkolnej dla klas pierwszych