Szkolne aktywności z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

W dniu 14 marca 2023 r. nasza Szkoła tradycyjnie przyłączy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.

Po raz pierwszy dzień liczby Pi obchodzono w 1988 r. w muzeum nauki „Exploratorium” w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością.

Jak wiemy –  liczba π, oznacza stosunek długości obwodu koła do jego średnicy i jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Pi nie ma ostatniej cyfry, przedostatniej, trzeciej od końca, itd. Kartka papieru długości Drogi Mlecznej nie starczyłaby by do jej napisania!

Zapraszamy wszystkie klasy naszej Szkoły do obchodów Dnia Liczby π:

Tradycyjny w naszej szkole Konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi:

• Do rywalizacji zapraszamy uczniów wszystkich kategorii wiekowych:
  • Konkurs odbędzie się 14.03 w sali 216 o godzinie 13.30 i będzie miał formę pisemną.
  • Zapraszamy do ćwiczenia umysłów!
  • Rozwinięcie do pierwszych 1000 miejsc można znaleźć min. na stronie: https://math.tools/numbers/pi/1000

Akcja „PI lnna sprawa = Liczba PI – pomaga” czyli Słodka przerwa, którą sponsoruje liczba Pi!

• Zebrane środki przeznaczymy na przygotowanie świątecznych prezentów dla dzieci z potrzebujących wsparcia rodzin, także naszej szkoły!

Konkurs matematyczno – plastyczny ‘Pi- sanka’:

• Zapraszamy do stworzenia przestrzennej wielkanocnej Pi-sanki matematycznej
  • Umiejętności plastyczne połączcie z niezaprzeczalnym urokiem matematyki!
  • Uczniowie klas 1-3 przynoszą prace do sali nr 16
    Uczniowie klas 4-8 pozostawiają prace w sali 131
  • Konkursowe Pi-sanki przyjmujemy do wtorku, 14 marca

Zachęcamy do czynnego udziału w tym Święcie!