Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Taka forma lektury ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie. Głośne czytanie trenuje mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować równowagę psychiczną. Akcja szkolna z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania to doskonała forma promocji czytelnictwa. Święto warto obchodzić każdego dnia, a jeśli poświęcimy około 30 minut będzie to duży sukces. Zapraszamy naszych uczniów aby podczas przerw spędzanych w szkole, a także wolnego czasu, czytali książki pożyczone z biblioteki szkolnej, publicznej lub swoje własne zbiory.

Życzymy ciekawej lektury
Nauczyciele – Bibliotekarze