Dzień z życia Mojżesza

W czwartek 9 czerwca, klasa 2d przeniosła się w czasie o 4 000 lat! Przez jeden dzień poczuliśmy się jak Izraelici wychodzący z Egiptu. Poczuliśmy zapachy, usłyszeliśmy muzykę, tańce żydowskie, piosenki i tradycje; i wreszcie smaki! Wszystkie zmysły mogły poczuć i doświadczyć tego, co towarzyszyło Narodowi Wybranemu podczas wędrówki przez pustynię. Dzień hebrajski był zwieńczeniem innowacji, w której brała udział klasa 2d wraz z wychowawcą p. M. Kapelańską – „Zwierzęta i smaki biblijne”.

Serdecznie dziękuję p. Magdaleny Jankowiak za przygotowane żydowskie potrawy – przepyszne, znikały z talerzy uczniów w mgnieniu oka! Pani Małgorzacie Kapelańskiej za udział w projekcie i przygotowanie uczniów. Ogromne podziękowania dla p. Agnieszki Krzyżaniak i Muzeum Archeologicznego w Poznaniu (https://nowa.muzarp.poznan.pl/ ) z stroje i scenografię.

Uczniowie mogli nie tylko poznać czysto intelektualnie, doświadczyli i przeżyli, a tego typu poznanie zostanie z nimi bardzo długo.

K. Tomiak