„Dobra Środa”

Szanowni Państwo!

W ramach projektu, do którego zakwalifikował się nasz Wolontariat „Dobra jest więcej” chcemy podzielić się dobrem z tymi, którzy bardzo tego potrzebują. Chcemy również do udziału w projekcie zaprosić Państwa!

Każda środa na naszym osiedlu będzie okazją do dzielenia się!

Obecnie sytuacja ekonomiczna nie jest łatwa – widzimy to także w środkach, które pozyskujemy na zakupy dla naszych podopiecznych. Przybywa jednak tych, którym taka pomoc jest niezbędna.

Chcemy zatem zaproponować dzielenie się, które nie obciąży dodatkowo domowego budżetu, a zarazem będzie okazją do powiedzenia „NIE” marnowaniu żywności.

Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Andrzeja Herkta oraz p. dyrektor Anety Jagielskiej możemy przystąpić do działania!

Od 19 października pojemniki na żywność znajdziecie Państwo:

• Przy bocznym wejściu do kościoła od ul. Wańkowicza, w godzinach 8:00-19:00
  • Przy wejściu do szkoły od ul. Hezjoda, w godzinach 11:00-13:30

Czym można się dzielić?

• Własnymi przetworami
  • Sokami
  • Daniami obiadowymi (zamkniętymi w słoiku, pojemniku)
  • Warzywami
  • Owocami
  • Kanapkami (zapakowanymi w woreczkach)
  • Własnymi słodkościami (zapakowanymi)
  • Pieczywem

Bywa, że zostaje nam porcja obiadu; zupa; kanapka; reszta warzyw, których nie udało się wykorzystać (podobnie owoców); nadwyżka żywności, której nie jesteśmy w stanie spożytkować i często trafia do bio odpadów. Możesz się tym podzielić!

Żywność, którą Państwo przyniesiecie będzie każdej środy (po godzinie 19:00) dostarczana do rodzin, którym pomagamy.

Przynoszone produkty z zasady muszą być zjedzone w ciągu jednego dnia.

Jeśli macie Państwo jakieś uwagi do projektu, spostrzeżenia, pomysły na ulepszenie naszego planu – proszę o kontakt! ktorganista@gmail.com Podzielmy się dobrem!