Rodzinna gra terenowa Zatroszcz się o naszą Ziemię!

Z okazji Dnia Ziemi zapraszamy wszystkich mieszkańców Strzeszyna, a zwłaszcza uczniów SP1 do udziału w grze terenowej połączonej z troską o teren naszego osiedla. Do wspólnej zabawy stawiamy się w niewielkich grupach złożonych z członków rodziny/znajomych/przyjaciół. Maksymalna liczba osób zależy od obostrzeń sanitarnych obowiązujących w dniu realizacji gry. Każda ekipa samodzielnie wymyśla nazwę swojego patrolu.

Termin:

W grze można wystartować w dowolnych godzinach pomiędzy 16:00 23.04.2021 a 21:00 25.04.2021. Czas przejścia trasy wynosi około 3h.

Ważne dla tych, co troszkę szybciej się męczą: można zrealizować całą grę w kilku, oddzielonych w czasie odcinkach!

Zasady udziału:

• Teren gry: Strzeszyn od SP1 do Ronda Czapskiego
  • Można poruszać się dowolnymi środkami lokomocji (pieszo, rowerem, hulajnogami, z wózkiem dziecięcym), z wyjątkiem samochodów i innych pojazdów o napędzie spalinowym!
  • Trasa składa się z 29 punktów oznaczonych QR kodami. Na kartach znajdziemy nr punktu, logo Związku Harcerstwa Polskiego oraz logo drużyny, która – zgodnie z ideą wielokrotnego wykorzystywania produktów – wypożyczyła nam karty do oznaczenia punktów. Przykładowy punkt:
  • Lokalizacja pierwszego punktu: 52.44315, 16.88126
  • Każdy punkt składa się z 3 części ukrytych pod QR kodem
    • Pytania/polecenia, na które odpowiadamy/wykonujemy przez formularz
    • Informacji potrzebnej na kolejnym punkcie
    • Rebusu/współrzędnych/charakterystycznego zdjęcia – miejsca, gdzie znajdziemy kolejny punkt.
  • W trakcie gry działa centrum pomocy i obsługi gry. W razie problemu znalezienia punktu/błędu lub potrzeby pomocy można dzwonić pod nr 501 956 237
  • Najważniejsza jest dobra zabawa oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników.
  • Uprzejmie prosimy o wykonywanie wielu zdjęć podczas gry i podzielenie się nimi – edukacjaglobalna.sp1@gmail.com Planujemy opublikować fotorelację na stronie szkoły i Rady Osiedla Strzeszyn.
  • Ewentualne pytania i wątpliwości można przesłać także na podany wyżej adres.

Obowiązkowe wyposażenie:

• smartphone z :
    • dostępem do Internetu,
    • mapą Google lub inną mapą, dzięki której można nawigować po wpisaniu współrzędnych,
    • aplikacją do odczytywania QR-kodów,
    • kalkulatorem,
  • powerbank do telefonu i przewód zasilający,
  • rękawiczki lateksowe/nitrylowe/gumowe/foliowe
  • długopis i notatnik