Ignacy laureatem konkursu przyrodniczego Science – lubię to!

Z wielką przyjemnością i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły

Ignacy Podlaszewski (8a)

wygrał konkurs przyrodniczy Science – lubię to! pokonując wszystkich uczestników – uczniów szkół z całej Wielkopolski.

Warto podkreślić, że 2-etapowy konkurs Science jest naprawdę wymagający – obejmuje wiedzę z przedmiotów przyrodniczych – biologii, chemii, geografii i fizyki, stawiając na umiejętność holistycznego spojrzenia na problemy. W tym roku po raz pierwszy etap finałowy obejmował także część praktyczną, w której uczestnik musiał samodzielnie zaplanować, wykonać i udokumentować doświadczenie.

Konkurs odbywa się pod patronatem UAM i we współpracy z Wydziałem Biologii UAM. Od ubiegłego roku znalazł się również na kuratoryjnej liście zawodów wiedzy punktowanych podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest „propagowanie wiedzy o otaczającym nas świecie, nieustannych procesach w nim zachodzących, jego budowie, złożoności i różnorodności, a przede wszystkim rozwijanie pasji u uczniów”. Finał konkursu jest zawsze także okazją do spotkania młodych adeptów nauk przyrodniczych z naukowcami. W tym roku spotkanie odbyło się online. Profesor UAM Marlena Lembicz opowiedziała zebranym o niezwykłych losach i współczesnych perypetiach kakaowca. W spotkaniu uczestniczyła także grupa zainteresowanych uczniów klas VII i VIII naszej szkoły.

O Science – lubię to! i sukcesach naszych uczniów historycznie…

Do tej pory odbyły się cztery edycje konkursu. W każdej z nich brali udział uczniowie SP1. Już trzykrotnie znaleźli się wśród laureatów:

• 2018/2019 – I miejsce i tytuł laureata – Zofia Jerzy
    Wówczas wśród nagrodzonych uczniów z pierwszej dziesiątki znaleźli się również Wojciech Glinkowski (IV miejsce) i Aleksander Wruk (VI miejsce)
  • 2019/2020 – II miejsce i tytuł laureata – Ignacy Podlaszewski
  • 2020/2021 – I miejsce i tytuł laureata – Ignacy Podlaszewski