Egzamin ósmoklasisty

Przed nami tegoroczny egzamin ósmoklasisty. W marcu br. uczniowie pisali egzaminy próbne, które w naszej szkole odbyły się w formie zdalnej. Kolejny próbny egzamin, tym razem z zachowaniem wszystkich procedur, dopiero przed nami. Miał odbyć się w dniach 29-31.03.2021r., jednak zachodzące zmiany i związane z pandemią nowe ograniczenia po raz kolejny pokrzyżowały plany. Nowy termin został ustalony na dni 19-21.04.2021r. Mamy nadzieję, że tym razem wszystko się uda.

Tymczasem już myślimy o egzaminie ósmoklasisty w roku 2021/2022… Dlaczego?

Uczniów aktualnych klas VII czeka on w nowej, rozszerzonej formule – z czwartym egzaminem z przedmiotu wybranego spośród pięciu wskazanych w przepisach: biologia, chemia, fizyka, geografia i historia. Uczniowie muszą więc podjąć decyzję, z którym z wymienionych przedmiotów dodatkowo zmierzą się na koniec ósmej klasy. Wyniki tego egzaminu będą tak samo ważne w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, jak obecnie obowiązujące z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego.

W czwartek 24.03.2021r. odbyło się spotkanie online z Rodzicami, przybliżające zasady i procedury oraz przykładowe zadania egzaminacyjne. Prezentacja z zebrania jest dostępna tutaj.

Ze względu na planowanie organizacji pracy w kolejnym roku szkolnym, niezbędne jest wypełnienie formularza wyboru przedmiotu na egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022. Przypominamy, że można go wypełnić tylko raz z konta danego ucznia.

Prosimy o wypełnienie formularza w nieprzekraczalnym terminie do 9 kwietnia.