Świetlica – Procedury COVID-19

Informacja o uczestniczeniu w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych w świetlicy w roku szkolnym 2020/2021

Sytuacja epidemiczna związana z pandemią COVID-19 spowodowała konieczność wprowadzenia odpowiedniego reżimu sanitarnego na terenie całej szkoły, w tym w salach dedykowanych do zajęć opiekuńczo – wychowawczych w świetlicy. Wymogi związane z tym reżimem, chroniące zdrowie naszych uczniów, mogą być jednakże odbierane przez niektóre z nich jako uciążliwe. Dlatego, w trosce o zapewnienie jak najlepszej opieki i zminimalizowanie potencjalnego stresu i zagrożenia zakażeniem prosimy wszystkich rodziców mogących zapewnić opiekę swoim dzieciom w domu o rozważenie konieczności wysyłania ich na zajęcia w świetlicy. W przypadku gdy taka konieczność zaistnieje, apelujemy o maksymalne skrócenie czasu przebywania dzieci na terenie szkoły przed i po zajęciach lekcyjnych do niezbędnego minimum.

Jednocześnie informujemy, że świetlica szkolna czynna jest w godzinach 6:30 – 17.00 w dedykowanych dla klas świetlicach (wszystkie klasy 1 oraz 2A, 2B: świetlica od ul. Hezjoda; reszta klas 2 i wszystkie klasy 3: świetlica od ul. Safony – tył budynku)

Aneks do regulaminu świetlicy (z uwzględnieniem wytycznych MEN i GIS) jest dostępny na stronie internetowej  szkoły.