Zazieleniamy szkołę – podsumowanie

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zazieleniania przestrzeni szkolnych. W wielu salach zrobiło się znacznie milej i przyjaźniej. A to wszystko – drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele – dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu. Razem naprawdę możemy więcej!

W dniach egzaminów ósmoklasistów komisja bardzo uważnie obejrzała wszystkie sale. Mimo tego, że część klas nie podchwyciła pomysłu i nie zechciała włączyć się w akcję, niełatwo było wybrać najpiękniej zazielenione sale. Ostatecznie nagrody przyznajemy dwóm klasom:

• 2d  w kategorii klas 0 – III
  • 4e w kategorii klas IV – VIII

Na wyróżnienie zasługują także klasy:

• 3d i 3e
  • 4c i 5e

Dyplomy zostaną wręczone w czwartek 23 czerwca.

Ogromnie dziękujemy również za wielkie zaangażowanie wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom najmłodszych klas, którzy tak pięknie ozdobili zewnętrzne parapety. Dzięki Wam nasza szkoła wypiękniała!

Warto obejrzeć rezultaty na zdjęciach. Zapraszamy!

I na koniec wielki apel do absolutnie WSZYSTKICH: dbajmy o to, co udało się nam wspólnie stworzyć! Otoczmy troską naszych zielonych przyjaciół, nie pozwólmy, by ktokolwiek bezmyślnie niszczył rośliny! Przecież to one wytwarzają niezbędny nam tlen, pochłaniają zanieczyszczenia powietrza i dwutlenek węgla, podnoszą wilgotność w suchych pomieszczeniach, pozwalają odpocząć naszym oczom i…

Lista zalet roślin jeszcze długa!