Wyjątkowy gość w naszej szkole

Ile razy w życiu spotkaliście Laureata Nagrody Nobla? Pewnie nigdy… Tym razem mamy okazję! W czwartek 5 grudnia w naszej szkole gościć będzie prof. Piotr Tryjanowski!

Kim jest nasz gość?

Aktualnie jest dyrektorem Instytutu Zoologii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na co dzień prowadzi badania naukowe i zajęcia ze studentami. Zajmuje się m.in. ekologią behawioralną, wpływem klimatu, ptakami krajobrazu rolniczego i ekologią miast. Mnóstwo podróżuje nie tylko prowadząc badania, ale także wykłady na różnych uczelniach na świecie. Za swój dorobek naukowy został uhonorowany wieloma nagrodami. Ostatnią z nich dostał 10 dni temu – najwyższą godność akademicką – dyplom doktora honoris causa Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze. Dla nas najbardziej interesująca jest jednak pokojowa Nagroda Nobla, którą profesor otrzymał w 2007 r. wraz z innymi członkami IPCC (The Intergovernmental Panel on Climate Change)  za wysiłki na rzecz budowy i upowszechniania wiedzy na temat zmian klimatu.

Profesor spotka się z uczniami klas VII, by podyskutować z nimi o zmieniającym się klimacie oraz o obserwowanych i przewidywanych skutkach zmian. A może nie tylko?

Ewa Jaszczak