TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Już w najbliższy poniedziałek – 14 listopada – zaczynamy nasze doroczne święto! TEG jest paneuropejską akcją, której tegoroczna, już 24. edycja odbywać się będzie pod hasłem Solidarnie ponad granicami.

To czas, w którym w szczególny sposób chcemy zastanowić się w nad naszą świadomością na temat globalnych wyzwań, a także pochylić się nad tym, jak budować lepszy świat dla nas wszystkich.

Co zaplanowaliśmy w SP1?

Klasy I przyjrzą się dokładnie mapie Europy i poznają flagi państw europejskich.

Klasy II i III pracować będą z mapami Europy i świata, poznają flagi państw europejskich i odkryją niezwykłe informacje o poszczególnych kontynentach.

Klasy IV – VIII przygotują kartonowe pojemniki na kartki do wtórnego użytku. Pojemniki ozdabiać będziemy informacjami o wylosowanym państwie – jednym z listy tych, z których emigrują liczni mieszkańcy.

Wszystkie klasy stworzą koszulki z hasłem tegorocznego TEG-u.

Poniedziałek 14.11.

Klasy VI będą uczestniczyć w zajęciach Jak dbać o środowisko naturalne?, prowadzonych przez pracowników Europa Direct – sieci informacyjnej zarządzanej przez Komisję Europejską.

Wtorek 15.11.

Zespoły z wszystkich klas VII staną do rozgrywki w grze planszowej Wodne wyzwania.

Gra pokazuje problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie. Dzięki rozgrywce uczestnicy dowiedzą się nie tylko, jakie są przyczyny tego stanu, ale też zastanowią się, jakie działania można podjąć, by rozwiązać problem.

Środa 16.11.

Do rozgrywki w grze planszowej Wodne wyzwania staną przedstawiciele wszystkich klas VIII.

Czwartek 17.11.

Klasy III a i b oraz klasy IV będą uczestniczyć w warsztatach o ptakach drapieżnych, ze szczególnym uwzględnieniem rzadkiego błotniaka łąkowego.

Dlaczego błotniak łąkowy jest tak niezwykły? Gdzie można go spotkać w Wielkopolsce? Na czym polega ochrona czynna? Na te pytania znajdziemy odpowiedź na zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Piątek 18.11.

W czasie długich przerw po 3. i 5. lekcji wszyscy uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w krótkich quizach o szeroko pojętej tematyce przyrodniczej. Zebranie kompletu prawidłowych odpowiedzi premiować będziemy plusami z biologii, geografii lub przyrody.

Zespół Edukacji Globalnej

Wyszukaj

tekst alternatywny

Zakątek SK Caritas

tekst alternatywny

e-Świetlica

tekst alternatywny

e-WF

tekst alternatywny

Szkoła uczestniczy w programie:

Skip to content