2022 listopad – klasy I

W pierwszym tygodniu miesiąca w związku z obchodzonym Dniem Postaci z Bajek, weszliśmy w świat bajkowy. Podążaliśmy wspólnie śladami postaci z różnych bajek. Rozwijając spostrzegawczość i umiejętności detektywistyczne pomogliśmy odnaleźć zagubione rekwizyty, sprawdzona została też wiedza dotycząca postaci z bajek, poprzez odgadywanie tytułów bajek. Przeprowadzone zostały zdjęcia wprowadzające uczniów do bajki „Czerwony Kapturek”- odsłuchaliśmy muzycznej interpretacji  bajki oraz wykonaliśmy pracę plastyczno- techniczna z rolek po papierze toaletowym postać Czerwonego Kapturka. Ponadto w tygodniu tym omówiliśmy ulubionych bohaterów z bajki, wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiająca bohaterów bajkowych, układaliśmy bajkowe puzzle.

Kolejny tydzień minął nam w kolorach biało czerwonych w związku z obchodami Święta Niepodległości. Poprzez pogadanki i filmy edukacyjne, quizy utrwaliliśmy wiedzę zarówno o Święcie Niepodległości , jak i o historii powstania naszego kraju, symbolach narodowych. Poza symbolami, w tym ważnym dla nas tygodniu, poznaliśmy sylwetki i historie wielkich Polaków. Zastanawialiśmy się  też nad tym czym jest wolność i niepodległość , rozmawialiśmy o obchodach związanych z listopadowym Świętem Niepodległości, w Polsce a także w Poznaniu. Dzięki czemu zapoznaliśmy się z historią Świętego Marcina oraz lokalnego przysmaku czyli Rogala Świętomarcińskiego. Wykonaliśmy rozetki, wykleiliśmy godło Polski, zrobiliśmy  ptaki z papieru metodą origami.

W czasie zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem dowiedzieliśmy się jak ważne jest ono dla nas i naszego organizmu. Zapoznanie się z piramidą żywieniową i zasadami zdrowego odżywiania zachęciło nas do dbania o zdrowie. Wykonaliśmy tez szereg prac plastycznych związanych ze zdrowym odżywianiem, takich jak zdrowy talerz, przestrzenne owoce i warzywa, zakładki do książek z motywem owoców.

Podczas zajęć świetlicowych świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy historię związaną z misiem pluszowym, obejrzeliśmy historię Niedźwiedzia Wojtka i zagłębiliśmy się w świat niedźwiedzi. Wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiająca motyw niedźwiedzia na płytach cd a także misie z papieru i tektury metodą origami.

W ostatnim tygodniu zapoznaliśmy się z tradycjami andrzejkowymi w Polsce i na świecie. Poznaliśmy związane z nimi zwyczaje zarówno poprzez projekcje edukacyjne jak i wspólne wróżby.

W ramach Światowego Dnia Myszki Mickey wykonaliśmy podobizny bohatera z różnych materiałów plastycznych. Zapoznaliśmy się także z historią powstania bajki.

Raz w tygodniu w ramach zajęć świetlicowych na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowo – taneczne. Dzieci chętnie uczyły się nowej świątecznej choreografii, brały udział w zabawach tanecznych i wyścigach prozdrowotnych.

Przez cały miesiąc towarzyszyli nam także bohaterowie książek, słuchanych w czasie świetlicowego czytania, takich jak „ Szary Domek”, „Koszmarny Karolek” , „Basia i telewizor” oraz „O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy”.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.