2022 grudzień – klasy I

Początek grudnia to czas, w którym świętują wszyscy górnicy. Rozmawialiśmy z dziećmi o pracy górników oraz o ich patronce – św. Barbarze. Dzieci przygotowały prace plastyczne rysowane węglem. Rozmawialiśmy o tym jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak pomóc im przetrwać ten trudny dla nich czas.

Grudzień to również czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W świetlicy także zmieniły się dekoracje z jesiennych na barwne, kolorowe i świąteczne. Już w pierwszym tygodniu ubraliśmy naszą świetlicową choinkę i zawiesiliśmy kolorowe, piękne girlandy. Dużo radości sprawił dzieciom święty Mikołaj odwiedzając ich osobiście. Uczniowie przywitali tego niezwykłego gościa piosenkami, kolędami iwierszami, a on obdarował nas w tym roku prezentami do wspólnej zabawy w świetlicy.

Powstał również kalendarz adwentowy, w którym zostały ukryte zadania do wykonania przez dzieci każdego przedświątecznego dnia. Uczniowie chętnie wykonywali świąteczne prace plastyczne. Powstały plakaty, mikołajkowe skarpetki, skrzaty w okienkach, dekoracje na okna, choinki z cekinów, świąteczne zakładki do książek, adwentowe lampiony i ramki do selfie. Świetlica przygotowała również świąteczne kartki dla Szkolnego Koła Caritas, które zostały wykonane na cele charytatywne. W grudniu słuchaliśmy świątecznych piosenek, czytaliśmy opowiadania i wiersze o Świętach. Dzieci poznały polskie tradycje związane ze zbliżającymi się Świętami, a także ciekawostki z różnych stron świata.

Życzymy wszystkim szczęśliwych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

Nauczyciele Świetlicy Szkolnej klas II i III