klasy I

Na początku października świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji powstało dużo laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie dla nauczycieli przez uczniów. Poruszyliśmy również temat właściwej opieki nad zwierzętami oraz wykonaliśmy prace plastyczne oraz plakaty tematyczne.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o emocjach, uczyliśmy się rozpoznawać je oraz nazywać jak również wspólnie poszukaliśmy sposobów radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami.

W przedostatnim tygodniu zaznajomiliśmy się z tradycją pisania listów oraz działania poczty. Obserwowaliśmy również zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.

W ostatnim tygodniu zajmowaliśmy się tematem przemijania z okazji nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. W tym miesiącu poznaliśmy następujące nowe słowa: wrażliwość, zaufanie, wartości, melancholia oraz przemijanie.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Nauczyciele świetlicy szkolnej dla klas pierwszych