Nadzwyczajna zbiórka dla JANUSZA, NADII, STEFANII i JÓZEFA

Szanowni Państwo,

Mijający rok szkolny przyniósł wiele nowych wyzwań – pokazał też, że wokół nas mieszkają ludzie, którzy wstydzą się prosić o pomoc, a wsparcie jest im niesamowicie potrzebne. Udało się regularnie pomagać 15 rodzinom, a akcyjnie kilku osobom. Wszystko to było możliwe dzięki Państwa pomocy i ofiarności.

Nigdy nie zdarzyło się odmówić komuś pomocy, nawet w sytuacji, gdzie stan konta SKC był bliski „0” – zawsze w „cudowny” sposób środki się znajdowały. Mam jednak obawy przed deklaracją pomocy długofalowej – tutaj muszę dokładnie obliczyć, na co nas stać. W tym roku dzięki prawie 20 osobom z naszej szkoły, parafii i osiedla, które zadeklarowały na rok szkolny 2020/21 mogliśmy taką pomocą objąć kilkanaście rodzin. Piszę o tym dlatego, że „na światło dzienne” wyszły problemy kilku kolejnych rodzin, które do nas się zgłosiły. Dysponując naszymi środkami, stałą (realną, nie symboliczną) pomoc mogę zadeklarować do połowy sierpnia. Nigdy nie przekazujemy pieniędzy – nasza pomoc w głównej mierze wiąże się z przygotowaniem zakupów lub przygotowaniem karty zakupowych (karty mają blokadę na alkohol i papierosy, nie można ich spieniężyć).

IMIONA, KLASA oraz inne dane, które mogłyby wskazać na konkretną osobę z naszej szkoły ZOSTAŁY ZMIENIONE – wszystkie osoby związane są z naszą szkołą.

1. JANUSZ (7-8 lat klasa, 1-2; wzrost – podam tylko zainteresowanym osobom, które chciały by pomóc tej rodzinie) – mama mimo trudnej sytuacji radzi sobie świetnie, wielu rzeczy im jednak brakuje.. Myślałem tutaj o konkretnej pomocy – ubrania dla chłopca i mamy, kosmetyki itp… oraz deklaracja pomocy na rok szkolny 2021/22 – karta zakupowa.

1. NADIA (dziecko w wieku przedszkolnym; więcej szczegółów podam tylko zainteresowanym) – dziewczynka, którą wychowuje babcia. Dziecko, które nigdy nie otrzymało niczego nowego – zawsze nosi ubrania po kimś, zabawki po kimś, buty po kimś… Nadii chciałbym przygotować karty podarunkowe do sklepu obuwniczego i odzieżowego oraz deklaracja pomocy na rok szkolny 2021/22 – karta zakupowa.
  2. STEFANIA (8–9 klasa, 3-4) rodzina dziewczynki znalazła się bardzo trudnej sytuacji życiowej; środków brakuje często na jedzenie, problem stanowią także ubrania i buty (dziecko szybko rośnie). Priorytetem będzie deklaracja pomocy na rok szkolny 2021/22 – karta zakupowa, którą będzie otrzymywała babcia, karta zapewni regularne posiłki dla dziewczynki.
  3. p. JÓZEF – niezaradny życiowo i łatwowierny (te cechy nie ułatwiają mu życia), wychowanek domu dziecka, człowiek, który w życiu przeszedł bardzo dużo, w zasadzie bezdomny (mieszka w piwnicy za zgodą właścicieli). Potrzebuje wszystkiego – kosmetyki, ręczniki, bielizna, obuwie, ubrania, żywność. Chciałbym objąć go adopcją zakupową w nadchodzącym roku szkolnym. Dziękuję bardzo osobie, która pomoże w kwestiach mieszkaniowych! Pan Józef – wzrost: 160 cm (szczupły), buty 40.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby w jakiś sposób pomóc lub poznać więcej szczegółów:  ktorganista@gmail.com, mój numer telefonu znajdą Państwo na stronie https://skcstrzeszyn.blogspot.com/

Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć w/w osoby jakąkolwiek kwotą:

SKC Strzeszyn PEKAO SA III o. Poznań  41 1240 6524 1111 0010 9843 9279

W tytule przelewu proszę wpisać JANUSZ lub NADIA lub STEFANIA lub JÓZEF